Nedir?


YBA, kar amacı gütmeyen bir butik atölyedir. YBA’da diksiyon, iletişim, oyunculuk, hitabet, felsefe, yaratıcı yazarlık ve yaratıcı drama atölyeleri bulunur.

Atölyenin ana mekanı İstMarina’dan başka; seyyar atölye konseptiyle siz nerde isterseniz atölyeler orada gerçekleşir. YBA stüdyoda doğayla iç içe, deneysel ve konforlu bir eğitim alırsınız. Üstelik YBA; ülkemizde kaynak bazlı ekonomi modeline öncülük ederek, dileyene ücretsiz eğitim veriyor.

Yaratıcı Birey Atölyesi artık İstMarina 3 Rezidans’da.

Atölyeler dileyene ücretsiz. YBA, kaynak bazlı ekonomi modelinin yaygınlaşması için öncülük ediyor. Paran yoksa emeğin var. Emeğin yoksa sermayen var. Sermayen yoksa bilgin var. Kol gücü, kafa gücü ve değişim aracı olarak para; bunların hepsi değerli şeyler. Sen yeter ki üret.

İstersen sen de YBA’nın herkes için eğitim modeline destek verebilir ve bir öğrenciyi nakdi ya da kaynak bazlı olarak fonlayabilirsin. Eğitime destekle güzel konuşan ve güzel düşünen, üreten bir Türkiye idealimize katkı sunabilirsin.

Daha fazla..

Bu, bildiğin atölyelerden değil.

Türkiye’de bir ilk. Yeni bir konsept, özgün, özgür ve seyyah bir atölye.

Sessiz bir sokakta, bol oksijenli bir parkta, Galata’da kahve eşliğinde salaş bir kafede, belki simit-çay mezeli bir Beşiktaş–Kadıköy vapuru yolculuğunda, evinde, ofisinde ya da doğrudan Kartal/IstMarina’da ki home stüdyoda, istediğin yerde, arzu ettiğin gün ve saatte; gündelik zamanın ve mekanın ötesinde bir atölye bu.

https://youtu.be/Y-SIgn0RSgE

Burada seni kendinle, doğanla tanıştırıyorum. Ses enstrümanlarını, jest, mimik, nefes kaslarını çalıştırıyorum. Baklava yapmıyoruz, etkin düşünüp, akıcı ve estetik konuşuyoruz. Unutma! Onların baklavası varsa, senin de şekerparen var! Asla pes etme…

Burada ne var?

Ooo burada; diksiyon var. Diyafram, artikülasyon, beden dili, hitabet, doğaçlama, tonlama, kendini düşünsel, dilsel ve fiziksel olarak doğru ifade edebilme, yaratıcı düşünebilme, olay ve olguları doğru analiz edebilme ve yaratıcı yazarlık var burada.

Davranışlarının farkına, varlığının bilincine vardığın, kendini yeniden yaratıp devindirdiğin, felsefi olarak diyalektik, bilimsel açıdan kuantum yöntemiyle düşünmeyi kanıksamaya başlayacağın bir atölye bu.

Burada mekanik ve hiyerarşik değil, sıcak, samimi, eğlenceli, dostane bir öğretim-öğrenme modeli var.

Ha unutmadan; ne yaşın önemi var, ne de mesleğinin. Küçüklükten başlarsan iyi edersin, yine de 50’sinde de geç kalmış değilsin. İster avukat ol ister spiker, profesör ya da yazar, ister oyuncu ister ev kadını, belki bir marangoz ustası, bir müdür yahut öğrenci; ne olursan ol yaratıcı bir birey ol.

Nedir?” için 2 yorum

  1. Selam ben de atölyeye katılmak istiyorum fakat, ucret vermek zorunda degılsın, bunun yerıne nasıl bir takas sisteminiz var.
    Tesekkur ederim.
    Doğanay cireli

  2. Selam ben de atölyeye katılmak istiyorum fakat, ucret vermek zorunda degılsın, bunun yerıne nasıl bir takas sisteminiz var.
    Tesekkur ederim.
    Doğanay cireli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir