Yaz Aşkı, Kış Gübresi, Ortasında Şarkı Listesi

Hay aksi! Hep açık olan radyonun yaz şarkıları çalacağı tuttu. Nisan’da başlayıp, defalarca sekteye uğrayan, bitip bitip yeniden alevlenen, en nihayet bir saplantıya dönüşüp, bir girdaba çekip kılcal damarlarıma kadar hırpalayıp, Eylül’de nihai sonuca ulaşan bir aşkın başucu şarkılarını ısrarla çalıyor lavuk.

Hikayem senle başladı, senle devam etsin, beni sen inandır, diyor, Ne yapıyorsun, anlat güzel mi oralar? Diyor, İstemem artık geriye dönme, dönersen bile bu evde sönme, sonra. Ölür müsün bir hatır sorsan, kork be Allahtan! diyor… Değiştiremiyorum da, gitmiyor hani elim kapatmaya. Aldı bir kere içine beni, sardı kedere..

Allahım bitecek gibi değil. Sen sustukça geberiyorum, diyor, Ne yapsan sen beni unutamazsın, da, Beni vurup yerde bırakma, da… Daha neler neler diyor da, beni anılarımdan, yarım kalmışlıklarımdan, hayal kırıklıklarımdan, özlemlerimden, en savunmasız halimden vuruyor.

Havalar da soğuk gidiyor. Günlerdir feci migrenliyim. Beş gün olmuştur evden çıkmayalı. Nöbetlerime ataklarıma, sinir uçlarım orgazm oluyor, iyiden iyiye çekilmez, aksi, lanet bir adam oluyorum. Patlıyorum ansızın hüngür hüngür..

Kışın ortasında yapılır mı lan bu insana demeye kalmadan Allahsız, kitapsız Müslüm darbeyi indiriyor; Çılgınlar gibi sevildiğini bir bilebilsen ah bir bilebilsen…

Biliyor namussuz, bilmez mi? Bilmesi gereken şey bu değil. Duygularına sahip çıkmayı, arkasından durmayı bilsin.

Geride bir aşk enkazı var. Arkama baktığımda yanlış insanlar çöplüğü görüyorum. Çöp gerçekten onlar, bok onlar, bombok diyesim var da, bu da pek matah birşey değil. Çöp geri dönüştürülür, bok gübre olur, hiç olmasa dostluk baki kalır, ondan da eser kalmadı..

Zafer Kılıç

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir